Návod
facebook facebook instagram instagram linkedin linkedin

Sebepoškozování u dětí a adolescentů - online workshop

Medailonek lektorky Mgr. Lenky Ottové : Absolvovala jsem Univerzitu Palackého v Olomouci a od roku 2006 jsem specialistou v oblasti krizové intervenci. Moje kariéra začala na pozici konzultanta na Lince bezpečí, kde jsem po roce přešla na pozici intervizora a vedoucího směny. V současnosti působím  na Lince bezpečí jako lektor akreditovaných výcviků. Rovněž jsem šest let vykonávala roli intervizora a konzultanta na krizové lince EDA, která je určená rodičům, blízkým a odborníkům zabývajících se péčí o děti se závažnou diagnózou. Pracuji na Rodičovské lince, kde působím na krizovém chatu. Mimo to jsem lektor v Institutu kontaktní práce, Velkého Vozu Sever, ve školách , firmách a dalších místech, kde je potřeba zvládat krizovou komunikaci. Vedle toho vedu soukromou praxi zaměřenou na děti i dospělé. Absolvovala jsem např. Výcvik v metodě zvládání vzteku ( LOM) , Motivační rozhovory, Trauma I. a II. ( Remedium Praha), Kvalifikační kurz krizové intervence ( Sdružení Linka bezpečí a "D", o.s.)- metody sociální práce, kvalita sociálních služeb, sociálně právní minimum, psychopatologie, trauma, domácí násilí, seniorská problematika, krizová intervence a jsem frekventantkou závěrečného ročníku Komplexního psychoterapeutického výcviku v oblasti strategické a systématické kooperační a komunikační psychoterapie a hypnoterapie, od Miltona H. Eriksona k systémickým na řešení a kooperaci zaměřeným přístupům, vedeno MUDr. F. Matuškou, Hermés group.

Realizace projektu byla podpořena MŠMT v rámci Výzvy pro podávání žádostí na aktivity v oblasti primární prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví ve školách a školských zařízeních pro rok 2025 - ev. č. PRCH-KP-007/205 a Ústeckým krajem.     

Informace ke kurzu

Anotace:

Na tento workshop je možno přihlásit pouze dva pedagogy z jedné školy. Během workshopu získají účastníci teoretické znalosti k tomuto citlivému tématu (rizikové faktory a spouštěče sebepoškozování, náhled na sebepoškozování jako závislostní chování, vyhodnocování míry rizika nasedajících sebevražedných myšlenak a tendencí). Praktická část workshopu je zaměřena na účinné způsoby pomoci ( postoje, které mohou účastníkům ulehčit práci se sebepoškozováním, zlepšení komunikčních dovedností, jasné vymezení vhodných a nevhodných strategií, účinné a ověřené způsoby pomoci - od úlevových metod po směřování na odbornou pompc). Odnesou si přehledný "kapsář" úlevových metod a zároveň se naučí s těmito metodami pracovat. Workshop je veden interaktivní formou, informace jsou předávány převážně na kazuistikách pro lepší vhled do problematiky, než by byla pouze teorie.   

Cílová skupina: pedagogičtí pracovníci
Poznámka: max. 2 pedagogové z jedné školy
Kapacita: 16/30
Časová dotace:6 hodin
Číslo kurzu: 81
Lektor: Mgr. Lenka Ottová
Cena: 0 Kč
Termín konání: 4. 6. 2025 09:00 - 13:00
Termín ukončení: 4. 6. 2025
Místo konání:

Pro přihlášení ke školení je potřeba se přihlásit

Spolupráce
Spolupráce
Spolupráce
Spolupráce